Jak uzyskać odszkodowanie

Napisał admin on Kwiecień 13th, 2016 filed in Dywagacje biznesowe

tem2Duża grupa ludzi sądzi, iż osoba będąca adwokatem lub radcą prawnym, wyłącznie po to wybrała tę profesję aby dużo zarabiać. Po części mają rację, ale wielu obrońców oprócz przesłanek materialnych kieruje się w swojej profesji chęcią autentycznej pomocy. Zdaje mi się, iż większość prawników parających się pomocą poszkodowanym w walce z instytucjami ubezpieczeniowymi właśnie tak czyni. Przez przypadek wyszukałem w internecie pod hasłem odszkodowania Kraków – Małopolska, kilka kancelarii działającej na tej niwie. Szczególnie jedna witryna zaintrygowała mnie. Jej właściciele, prawnicy, oferują odzyskiwanie odszkodowań. I nie było by w tym nic dziwnego, poza faktem, iż należność za prowadzenie sprawy zostanie pobrana przez nich dopiero po wygraniu sprawy. Czyli poszkodowany mając do wyboru – albo zrezygnować z należnej kwoty od ubezpieczyciela lub w jakimś procencie podzielić się z kancelarią, po wygraniu przez nią procesu, chyba wybierze to drugie. Albowiem nic nie musi płacić w przypadku przegrania. Być może jest to rynkowe zagranie, ale ze wszech miar korzystne dla klienta. Może to też świadczyć o pewności siebie i profesjonalizmie prawników, wykonujących takie usługi. Zawsze jednak jest to pozytywne dla poszkodowanych, którzy wobec bezduszności asekurantów nie dali by sobie rady bez profesjonalnej pomocy prawniczej.