Mała powierzchnia mieszkania uczy dyscypliny.

Napisał admin on 7 października, 2009 filed in Ogólna

Beata pochodzi z południa Polski, Marcin – ze stolicy. Poznali się podczas studiów w Warszawie. Kiedy zdecydowali, że razem zamieszkają, szczęście się do nich uśmiechnęło. Marcin dostał w spadku po babci mieszkanie, malutkie co prawda, ale dla młodych było wystarczające. Beata i Marcin zdecydowali się na dość duże przeróbki w mieszkaniu. Wyburzyli niektóre ściany, postawili nowe. Najpierw marzyli o wzorzystej tapecie na ścianie, jednak zdecydowali się na nieco inną dekorację. Wykonali dość swobodny malunek na ścianie, stosując różne techniki malarskie i okazało się, że pomysł bardzo spodobał się wszystkim gościom i przyjaciołom, odwiedzającym ich w nowym mieszkaniu.

W babcinym mieszkaniu był pokój dzienny, zamknięta kuchnia z wewnętrznym oknem, bardzo malutka sypialnia i łazienka. Można powiedzieć, że w mieszkaniu początkowo panowała przygnębiająca, wręcz przytłaczająca atmosfera. Młodzi usunęli więc zbędne ściany, postawili nowe, pomalowali je jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń. Zdecydowali się na proste, wygodne meble. Na podłodze położyli sosnowe panele. Z mieszkania służącego do tej pory jednej, starszej osobie, zrobili przyjemne miejsce dostosowane do trybu życia pary cieszącej się dużą liczbą przyjaciół. Głównymi meblami stały się tutaj wygodne kanapy z jak największą powierzchnią do siedzenia. Klimat kącika można zmieniać za pomocą dodatków, które potrafią całkowicie dopasować charakter wnętrza do nastroju gospodarzy. Kuchnia otwarta na salon okazała się bardzo dobrym rozwiązaniem.

Chociaż ich mieszkanie ma niespełna 30 metrów kwadratowych, okazuje się, że spokojnie mieści się tutaj spora grupa przyjaciół. To jeszcze jeden dowód na to, że nawet z niewielkiej nieruchomości można zrobić całkiem wygodne, dobrze zaplanowane wnętrze. Marcin żałuje tylko, że nie są właścicielami chociaż niewielkiego ogrodu, w którym mógłby postawić swoje wymarzone obserwatorium astronomiczne. Od dziecka jest miłośnikiem astronomii, uwielbia w wolnej chwili spoglądać na niebo, szukać gwiazd przez swoje teleskopy. Wierzy w to, że wkrótce spełni się jego następne marzenie, czyli własna kopuła astronomiczna.

 

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Untitled Document